تبلیغات
کانون حضرت مهدی (عج)
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا>
08:27 ب.ظ
480
::پرسش و پاسخ مهدوی::


پرسش_و_پاسخ_مهدوی 

شماره2

در سایر ادیان و کتب آسمانی از مهدی موعود چگونه یاد شده است ؟

پاسخ :

پرسش_و_پاسخ_مهدوی 

شماره2

در سایر ادیان و کتب آسمانی از مهدی موعود چگونه یاد شده است ؟

پاسخ :

با تحقیق و جستجو در کتب ادیان و مذاهب آسمانی ، به این نتیجه قطعی و مسلم می رسیم که اعتقاد به مهدی موعود اختصاص به مسلمانان ندارد ، بلکه سایر ادیان و مذاهب نیز در این عقیده با مسلمین شریک می باشند.

لطفا دقت کنید:

1 - منابع زردشت : در " زند " ، که کتاب مذهبی زردشتیان است ، درباره انقراض اشرار و وراثت صالحان آمده است :  " لشگر اهریمنان با ایزدان ، دائم در روی خاکدان محاربه و کشمکش دارند ، و غالبا پیروزی با اهریمنان باشد ؛ اما نه به طوری که ایزدان را محو منقرض سازند ؛ چه در هنگام تنگی از جانب " اورمزد " که خدای آسمان است به " ایزدان " که فرزندان اویند، یاری می رسد و محاربه ی ایشان نه هزار سال طول می کشد؛ آنگاه پیروزی بزرگ از آن ایزدان می شود و اهریمنان را منقرض می سازند . و تمام اقتدار اهریمنان در زمین است و در آسمان راه ندارند ، و بعد از پیروزی ایزدان ، و برانداختن تبار اهریمنان ، عالم کیهان به سعادت اصلی خویش رسیده ، و بنی آدم بر تخت نیکبختی خواهند نشست .

2 - منابع هندی : در کتاب " شاکمونی " که از سردمداران کافران هند است و به عقیده پیروانش ، پیامبر و صاحب کتاب آسمانیست ، اشاره به وحدت دیانت در زمان آن پرچم دار روحانی جهان نموده گوید : " پادشاهی و دولت نیاز به فرزند سید خلایق دو جهان " کشن " بزرگوار تمام شود ، وی کسی باشد که بر کوههای مشرق و مغرب دنیا حکم براند و فرمان کند ، و از سودان که زیر خط استوا است تا ارض تسعین که زیر قطب شمال است و ماوراء بحار را صاحب شود ، و دین خدا یک دین شود ، و دین خدا زنده گردد ، و نام او ایستاده باشد و خداشناس باشد .

 

  3 - انجیل : " کمرهای خویش را بسته، چراغهای خود را افروخته بدارید ، و شما مانند کسانی باشید که انتظار آقای خودشان را می کشند که چه وقت از عروسی مراجعت می کند، تا هر وقت که آید و در را بکوبد ، بی درنگ برای او باز کنند، خوشا به حال آن غلامان که آقای ایشان چون آید ایشان را بیدار یابد . پس شما نیز مستعد باشید ، زیرا در ساعتی که گمان نمی برید بسر انسان می آید "

 

  4 - تورات : " و نهالی از تنه " یسی " بیرون آمده ، و شاخه ای از ریشه هایش خواهد شکفت و روح خدا بر او قرار خواهد گرفت . مسکینان را به عدالت داوری خواهد کرد و به جهت مظلومان زمین به راستی حکم خواهد کرد . گرگ با بره سکونت خواهد کرد و پلنگ با بزغاله ، و گوساله و شیر و پرواری با هم . و طفل کوچک آنها را خواهد راند . در تمامی کوه مقدس من ، ضرری نخواهند کرد . زیرا که جهان، از معرفت خدا پر خواهد شد " .

 

5 - زبور : شریران منقطع خواهند شد ، و اما منتظران خداوند ، وارث زمین خواهند شد . هان بعد از اندك زمانی شریر نخواهد بود . و در مکانش تأمل خواهی کرد و نخواهی بود . و اما حلیمان وارث زمین خواهند شد . و میراث آنها خواهد بود تا ابد الآباد .

 

 

 

اللهم عجل لولیک الفرج

 

 

 

جنبش سایبری مهدی یاوران 313
طبقه بندی: امام زمان (عج)،
برچسب ها: پرسش و پاسخ مهدوی، مهدویت، اطلاعاتی درباره مهدویت، مهدویت در سایر کتب و ادیان اسمانی،