تبلیغات
کانون حضرت مهدی (عج)
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا>
03:13 ب.ظ
464
پرسش_و_پاسخ_مهدوی


پرسش_و_پاسخ_مهدوی

 

منظور از مهدویت چیست و از چه زمانی آغاز شده است ؟

 

پاسخ :

 

اعتقاد به مهدی موعود مسئه ای است که در تمام ادیان و مذاهب مختلف جهان اعم از وثنیت ، کلیمیت ، مسیحیت ، مجوسیت ، اسلام و غیره مطرح بوده و هست ؛ بدین معنی که در آخر الزمان ، مصلحی ظهور خواهد کرد و به جنایتها و خیانتها و تبعیضهای بشر خاتمه خواهـد داد ...

 

پرسش_و_پاسخ_مهدوی

 

منظور از مهدویت چیست و از چه زمانی آغاز شده است ؟

 

پاسخ :

 

اعتقاد به مهدی موعود مسئه ای است که در تمام ادیان و مذاهب مختلف جهان اعم از وثنیت ، کلیمیت ، مسیحیت ، مجوسیت ، اسلام و غیره مطرح بوده و هست ؛ بدین معنی که در آخر الزمان ، مصلحی ظهور خواهد کرد و به جنایتها و خیانتها و تبعیضهای بشر خاتمه خواهـد داد .

 

آری ، " اعتقاد به مهدی " نه تنها یک باور اسلامی است ، عنوانی می باشد برای خواسته ها و آرزوهای همه انسانهای دردمند و ستمدیده ، با کیش و مذاهب گوناگون ؛ و همچنین ، بازده الهام فطری مردم است ، و با همه اختلافاتی که در عقیده و مذهب دارند ، دریافته اند که برای انسانیت در روی زمین ، روز موعودی و انسان موعودی خواهد بود؛ که با ظهورش هدف نهایی ادیان الهی تحقق یافته و مسیر آن به دنبال رنجی بسیار ، همواری و استواری لازم را می یابد .

 

بنابراین ، مسئله مهدویت با سابقه ای دیرینه ، ریشه در مذهب دارد . اگر چه غیر از قرآن مجید ، تمامی کتابهای آسمانی دیگر دستخوش تحریف شده اند ، لیکن با این وجود ، جملاتی از دستبرد دیگران مصون مانده است ، که در آنها از آمدن مهدی موعود و مصلح جهانی گفتگو شده است ، و چون این مطلب به صورت پیشگویی و مربوط به آینده است ، و مضامین آن در قرآن و روایات متواتر وارد شده است ، از این رهگذر مسلم می شود که این عبارتها از منطق وحی سرچشمه گرفته و از دستبرد انسانها در طول تاریخ در امان مانده است .

 

از جمله روایات متواتری که به ظهور " مهدی موعود" وعده داده ، حدیث معروف نبوی است که فرمود : " اگر از عمر دنیا یک روز بیش باقی نمانده باشد ، خداوند آن روز را طولانی کند تا مردی از امت و خاندان من که نامش نام من است ظاهر شود ، و زمین را از عدل و داد پر کند چنانکه از ظلم و ستم پر شده باشد "

 

 

اللهم عجل لولیک الفرج

 

 

جنبش سایبری مهدی یاوران 313

@mahdiyavarane313
طبقه بندی: امام زمان (عج)، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی،
برچسب ها: مهدویت، ظهور، ظهور حضرت قائم، عصر مهدویت، اطلاعات درباره عصر مهدویت، حضرت مهدی(عج)، برنامه ظهور،