تبلیغات
کانون حضرت مهدی (عج)
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا>
06:20 ب.ظ
437
خجسته میلاد
خجسته میلاد پیامبر رحمت و مهربانی(ص) و میلاد رئیس مکتب تشیع امام صادق (ع) مبارک باد

به نام خدای محمد (ص)

شاه ساسانی در خوابگاه خود درتلاطمی عجیب بود. هردم لرزشی سخت او را به سویی می چرخاند. شب،  بسیار نا آرام وخواب او بسیار پریشان بود. در خواب شاه ابرهایی کبود در آسمان لاجوردین در پیرامون شفق می چرخیدند و شاه در هراسی هولبار با ابرها می جنگید . او می دید که غرش ابرها چگونه دیوارهای قصرهای مداین را به رقص درمی آورد.

 اما در مکه در خانه ای گلین زنی غمگین از درد تنهایی درمیان گردابی از درد به خود می پیچید . چشمان دردمند او به سقف آسمان خیره بود که سقف شکافت و آبشاری از نور چون باران رعد آسای بهاری برزمین بارید و او درمیان این بارش نور بانوانی بلند بالا دید که در هودجی از مهربانی و محبت به سوی خوابگاه او نازل شدند . بانوانی با جامه هایی از طیف نور با پیاله هایی از مروارید در دست که در آن شربت های بهشتی بر او می آوردند که بشارت دهنده ی جلوس پادشاه فیض و جوهره ی خلقت زمین و آسمان بود.

آمنه جام شراب را که بر دهانش نزدیک شده بود در میان لب هایش فشرد و جرعه جرعه آن را بر تن خویش جاری ساخت و به دنبال آن این دامن او بود که نوری نقره گون هم رنگ مهتاب،  زلال و لطیف درست به زیبایی دیبایی رخشان و به پاکی روح القدس را در بر گرفت .

چهره ی روحانی او در بهاری سبحانی در بارقه ای از نورالهی  به ملکوت آسمان لبخند زد.

 غرش سهمگین ابرهای کبود پیشانی کاخ کسری را دربر گرفت وچهارده کنگره ازستون ظلم فرو ریخت و شاه وحشت زده و پریشان هنور به خود نیامده بود و خورشید خود را به پشت کوه ها نکشانده بود که پیکی تیزتک از فارس خبری دگر آورد . آنشکده ی آتش پرستان فارس پس از هزاران سال بی وقفه روشنی دیشب ناخودآگاه به خاموشی گرایید . پیکی دیگر خبر از خشکیدن دریاچه ی کهن ساوه داد.

به این ترتیب درمیان حجاب ابرهای مروارید ریز رسول اعظم ، منجی اکرم، هادی منسجم ، در دانه ی ارجمند و یگانه ی دلبند چشم به جهان گشود. محمود در برابر معبود پیشانی برخاک نهاد و لااله الا الله گفت و خداوند به او صفای آدم، رقت نوح، خلت ابراهیم، فصاحت اسماعیل، جمال یوسف ،کمال موسی ، صبر یعقوب و صدای آسمانی داوود ، زهد یحیی و کرم عیسی را داد و فرشتگان ابریقی مالامال از مشک و نافه بر سر و روی وی ریختند . 


طبقه بندی: ائمه اطهار،